Recenze Články
Comicsový katalog
Recenze
Články
 

Rubrika: ČLÁNKY

Kompaktní výpis, vydání sestupně - vzestupně | od A do Z - od Z do A

Zdeněk Polách - 7.11.2008 - ČLÁNKY
Široka nabídka komiksů nyní i v Bontonlandu
Široka nabídka komiksů nyní i v Bontonlandu Sháníte-li marně svůj oblíbený comics, máte nyní větší šanci, že vaše snaha bude korunována úspěchem. Bontonland na Václavském náměstí 1 totiž nabízí širokou paletu komiksů skladem, koupit si je navíc můžete i online zde na Bontonland.cz

Adéla Bartlová - 30.10.2002 - ČLÁNKY
Kreslíme comics 6.
Dnešní téma tedy konečně začne smrdět comicsem a slávou, byť zatím omezenou jen na rodinu, kamarádů a další osoby, které jste ochotni vpustit k sobě do pokoje - připravte si pero a barvičky, nakreslíme si něco na zeď.

Adéla Bartlová - 9.9.2002 - ČLÁNKY
Kreslíme comics 5.
Od posledního už nám uplynulo trochu víc času, než by bylo vhodné, to víte - léto, prázdniny... No, ale už je skoro po nich (aspoň pro nás, co nechodíme na základku nebo na střední, jestli chcete čtyřměsíční prázdniny, děti, musíte se pořádně učit!), takže jsem se konečně posadila k počítači, abych napsala něco o superhrdinech.

Adéla Bartlová - 12.8.2002 - ČLÁNKY
Kreslíme comics 4.
Pokud jste četli minulý díl, zřejmě si vzpomenete, že na jeho konci jsem říkala něco jako že bychom se dnes mohli věnovat způsobům, jakými se na základě klasické lidské postavy kreslí superhrdinové a mutanti. Ovšem nakonec jsem se rozhodla tento díl přeřadit až na příště a místo toho napsat něco málo o kreslení lidských hlav a obličejů.

David Zachoval - 9.8.2002 - ČLÁNKY
Rozhovor s Davidem Horákem o letteringu a Sandmanovi
Jelikož se po letech možná konečně objeví česká verze prvního sandmanovského booku u nás, tak mi to nedalo, abych nevyzpovídal někoho, kdo se na jeho přípravě podílel. Chtělo to trochu trpělivosti a několik týdnů přemlouvání, ale nakoc z toho vznikl docela zajímavý (doufám, že i pro vás, milí, drazí čtenáři) rozhovor.

David Lottmann - 5.8.2002 - ČLÁNKY
LOBO – profil postavy
LOBO – profil postavy Je hodně velká ostuda, že u nás velmi oblíbený (měřeno podle výskytu příběhů u nás otištěných) Lobo nebyl zpracován jako profil. Ať jsem se díval, jak díval na comxu nebyl, a ani na comicsu nebyl..., ale až do této chvíle. Nyní máte příležitost, dozvědět se o Lobovi něco pro vás možná nového, nebo možná ne nového, ale zcela jistě zajímavého.

Radim Klimeš - 1.8.2002 - ČLÁNKY
Danger Girl (profil)
Danger Girl (profil) „Kruci! Tohle se Rogeru Mooreovi nikdy nestalo!“ Větou, vloženou do úst hlavní hrdinky už v nultém čísle comicsové série Danger Girl, se totiž její autoři přiznávají, odkud brali inspiraci. Dále to pak potvrdí takřka každou dějovou linií, takřka každou postavou, která se v příběhu objeví – ať už jde o zasvěcené narážky na samotné bondovky, nebo jejich klony.

Adéla Bartlová - 15.7.2002 - ČLÁNKY
Kreslíme comics 3.
Kreslíme comics 3. Kdo minule poslechl a pilně kreslil, má už jistě něco natrénováno a vy, co jste byli líní šáhnout na tužku, se rychle vzpamatujte, protože náskok pracovitých včeliček bude stoupat. Samozřejmě nepředpokládám, že by se snad i ta nejpilnější pruhovaná potvora naučila za čtrnáct dní bravurně mrskat na papír propracované postavy, ale nedá se nic dělat, je čas na další díl.

Ľudovít Plata - 3.7.2002 - ČLÁNKY
Překladový comics v Polsku
Nikoho asi nepřekvapí, když na úvod napíšu, že Polsko je stát. Málokoho by taky měla šokovat informace, že je to stát sousedící s Českou republikou a nejspíš taky většina z vás ví, že se tam mluví jednou z odnoží slovanských jazyků. Co už ale nejspíš tak moc lidí vědět nebude je to, že v Polsku vycházelo a i dnes ještě vychází poměrně hodně comicsů. Ne tolik jako v Americe, ale pořád dost na to, aby běžný český comicsový nadšenec zelenal závistí.

Luděk Kouřil - 2.7.2002 - ČLÁNKY
Superman (profil)
Superman (profil) Když v roce 1933 použil Jerome Siegel poprvé jméno Superman ve svém kresleném příběhu, byla postava ještě zločincem a nic nenasvědčovalo její budoucí oblibě. Siegel z něj společně s výtvarníkem Josephem Schusterem nakonec udělal hrdinu a to se světu za pár let vyplatilo. Hrdiny tehdejších příběhů byli totiž pouze detektivové (Dick Tracy), cestovatelé a podobná verbež (Tarzan), o pořádného superhrdinu člověk ani náhodou nezavadil. To že vznikla postava jako Superman znamenalo pro comics zásadní posun v možném rozvíjení charakterů postav.

Dalších 10 článků...

Doporučujeme
Nejživější diskuse
Vaše připomínky a návrhy k podobě Comics serveru
22.2.2011, 10:35

Prozraďte, jaký je váš oblíbený comics a proč?
11.2.2009, 11:44

Comicsová scéna v Čechách a na Slovensku
27.1.2009, 18:22

Diskuse pro všechny (i budoucí) comicsové scénáristy
30.8.2006, 9:37

Evropský comics vs. Angloamerický comics
30.8.2006, 9:36